ScrollToTop
Nasza Babcia Klonowa Wyjazd do Straży Pożarnej „Ognik”

Wyjazd do Straży Pożarnej „Ognik”

 

Wyjazd do Straży Pożarnej „Ognik”

  24.03.2023 r. ( piątek)  – Grupa „Krasnale”, „ Pszczółki” – Wrzosowa godz. 9:30

29.03.2023 r. ( środa)  – Grupa „Muszelki”, „ Liski” – Wrzosowa godz. 9:30

31.03.2023 r. ( piątek)  – Grupa „Żyrafki Duże”, „ Biedronki”, „Rybki” – Klonowa godz. 9:30

 W miesiącu marcu dzieci z naszego przedszkola  odwiedzą siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Zajęcia odbędą się w sali edukacyjnej Ognik. Ich celem będzie przyswojenie przez dzieci praktycznych zachowań w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się zdarzyć w różnych miejscach. Podczas spotkania strażacy przedstawią tematykę z zakresu bezpiecznej ewakuacji z zadymionych pomieszczeń, sposoby powiadamiania służb ratunkowych. Pracownica straży przekaże przedszkolakom  zasady prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Słuchając pogadanki i oglądając krótkie filmiki dzieci  będą uczyły się, jak uniknąć pożaru, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, co zrobić, gdy zapali się na dziecku ubranie oraz jak zachować się, gdy w sąsiednim pomieszczeniu pojawi się pożar. Na zakończenie spotkania dzieci będą mogły zadawać  strażakom pytania, przymierzą strażackie ubrania i hełm. Dzieci  obejrzą różnego rodzaju wozy strażackie oraz nowoczesny sprzęt gaśniczy.

powrót
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status