ScrollToTop
Nasza Babcia Klonowa Wyjazd do Straży Pożarnej „Ognik”

Wyjazd do Straży Pożarnej „Ognik”

 

Wyjazd do Straży Pożarnej „Ognik”

  24.03.2023 r. ( piątek)  – Grupa „Krasnale”, „ Pszczółki” – Wrzosowa godz. 9:30

29.03.2023 r. ( środa)  – Grupa „Muszelki”, „ Liski” – Wrzosowa godz. 9:30

31.03.2023 r. ( piątek)  – Grupa „Żyrafki Duże”, „ Biedronki”, „Rybki” – Klonowa godz. 9:30

 W miesiącu marcu dzieci z naszego przedszkola  odwiedzą siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Zajęcia odbędą się w sali edukacyjnej Ognik. Ich celem będzie przyswojenie przez dzieci praktycznych zachowań w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się zdarzyć w różnych miejscach. Podczas spotkania strażacy przedstawią tematykę z zakresu bezpiecznej ewakuacji z zadymionych pomieszczeń, sposoby powiadamiania służb ratunkowych. Pracownica straży przekaże przedszkolakom  zasady prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Słuchając pogadanki i oglądając krótkie filmiki dzieci  będą uczyły się, jak uniknąć pożaru, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, co zrobić, gdy zapali się na dziecku ubranie oraz jak zachować się, gdy w sąsiednim pomieszczeniu pojawi się pożar. Na zakończenie spotkania dzieci będą mogły zadawać  strażakom pytania, przymierzą strażackie ubrania i hełm. Dzieci  obejrzą różnego rodzaju wozy strażackie oraz nowoczesny sprzęt gaśniczy.

powrót