ScrollToTop
Nasza Babcia Kadra

Kadra

Małgorzata Porębska – dyrektor pedagogiczny , nauczyciel dyplomowany. Wykształcenie: studia magisterskie pedagogiczne w zakresie nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne; kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej z organizacji i zarządzania oświatą; podyplomowe studia z zakresu zarządzanie zasobami ludzkimi; ukończone kursy doskonalące. Posiada praktykę w prowadzeniu placówki oświatowej oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Pracę z dziećmi traktuje bardzo odpowiedzialnie, czerpie z niej wiele satysfakcji. Najważniejsze dla niej jest dobro dziecka i radosny uśmiech na jego twarzy.

Lucyna Sobura  – dyrektor (Klonowa), nauczyciel mianowany, magister Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej i Pracy Socjalnej, oraz Surdopedagog. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, z Oligofrenopedagogiki oraz liczne kursy doskonalące pracę nauczyciela. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z wadą słuchu, jak również umiejętność posługiwania się językiem migowym. Praca z dziećmi sprawia jej dużo radości. Uważa, że dziecko, a zwłaszcza to małe jest chodzącym cudem, jedynym i niepowtarzalnym- dlatego celem jej pracy jest uśmiech i dobro każdego malucha. W pracy kieruje się dewizą Janusza Korczaka – „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugina a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje, – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Mama Wiktorii i Mateuszka.

Katarzyna Górnicka – nauczyciel języka angielskiego. Dyrektor przedszkola na ul. Wrzosowej. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego oraz jest absolwentką filologii angielskiej UJK w Kielcach. Nauczyciel kontraktowy. Praca z dziećmi jest jej pasją i nie wyobraża sobie, że mogłaby robić w życiu coś innego. Bardzo zależy jej na tym, by nauka angielskiego stanowiła dla przedszkolaków przyjemność oraz była źródłem satysfakcji. Pełna radości i pomysłów w pracy z dziećmi, uważa, iż dzieci, tak jak i dorośli, odczuwają potrzebę bezpieczeństwa i miłości. Należy więc wspierać ich rozwój na każdym kroku. Jak powiedział Janusz Korczak: „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – dlatego tak ważne jest, aby dziecku nie zabrakło radosnego dzieciństwa.

Katarzyna Karwacińska–z-ca dyrektora (Klonowa),  nauczyciel kontraktowy. „Dzieci to połowa ludzkości” – powiedział Janusz Korczak. Dla mnie to ta ważniejsza połowa, Od wielu lat pracuję z dziećmi, które są dla mnie najcudowniejszym doświadczeniem, codziennym partnerem rozmów i zabaw. Najpiękniejszy widok to uśmiech dziecka.

Anna Kułagowska – dyrektor (Strasza) ,  dla dzieciaków “ciocia Ania”, z wykształcenia magister położnictwa. W pracy dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Pogodna i zawsze uśmiechnięta. Prywatnie interesuje się piłką ręczną. W wolnych chwilach ćwiczy jogę.

Paulina Bogus – zastępca dyrektora (Wrzosowa),absolwentka UJK w Kielcach – Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe z wychowania fizycznego. Nauczyciel kontraktowy. Miłośniczka gry w tenisa stołowego, gra na pianinie i dzwonkach chromatycznych.

Stanisława Susło – pracownik obsługi z długoletnim stażem. Osoba ciepła, miła. Zawsze w pełni oddana przedszkolakom i pracy. Czuwa nad czystością i pełnym, zadowolonym brzuszkiem każdego dziecka. Przy niej nikt nie będzie głodny.

Ewelina Ślusarczyk –nauczyciel kontraktowy,  ukończyła studia pedagogiczne o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną. Nauczyciel kontraktowy. Osoba miła, szczera, opanowana, kontakt z dziećmi sprawia jej dużo radości i daje wiele zapału do pracy. Mama Dawidka i Martynki.

Edyta Krajewska– opiekun w grupie żłobkowej. Osoba miła, spokojna, uśmiechnięta, cierpliwa. Lubi czytać książki, słuchać muzyki. Mama Patrycji i Bartłomieja.
 
Anna Oleksik – nauczyciel, ukończyła studia pedagogiczne o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Osoba miła, spokojna, zawsze gotowa do pomocy i oddana dzieciom. Jest zaangażowana w życie przedszkola. Praca z dziećmi daje jej wiele radości.

Dorota Wawrzycka – w trosce o zdrowie naszych podopiecznych nad jakością jedzenia czuwa Specjalista ds. Żywienia Dzieci. Jadłospisy są układane w oparciu o „Zalecenia dotyczące żywienia dzieci zdrowych w pierwszym roku życia, opracowane przez Zespół Ekspertów powołany przez Konsultanta Krajowego ds. Pediatrii ( 2007 r.)” oraz „Normy żywienia zdrowych dzieci w 1-3 roku życia – stanowisko Polskiej Grupy Ekspertów. Standardy Medyczne Pediatria, 2012, T9,”

Kamila Osman – ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Nauczyciel mianowany. Od zawsze chciała pracować z dziećmi, dlatego wybrała ten zawód. W wolnym czasie lubi czytać książki oraz fotografować.

Monika Tworzewska – wykształcenie wyższe, już w trakcie studiów prowadziła amatorski teatr studencki, który odwiedzając przedszkola cieszył dzieci różnymi bajkowymi spektaklami. Kocha dzieci i widzi w nich nadzieję dla świata..

Paulina Stępień-Latkowska– nauczyciel mianowany, absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, magister edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Od dziecka chciała pracować z dziećmi, dlatego też świadomie wybrała ten kierunek studiów. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała już podczas studiów pracując jako opiekunka oraz wychowawca kolonijny. Najważniejsze jest dla niej bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie dzieci. W wolnych chwilach lubi grać w siatkówkę, słuchać muzyki oraz czytać książki.

Ewa Stocka – jest osobą pogodną, uśmiechniętą i życzliwą. Uwielbia pracować z dziećmi bo praca z nimi daje jej wiele satysfakcji i radości. Prywatnie wychowuje dwójkę dzieci i wie jak ważny jest uśmiech i zadowolenie małego człowieka.

Kamila Pluta – absolwentka UJK w Kielcach kierunek Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Jest osobą cierpliwą i uśmiechniętą. Do dzieci podchodzi z szacunkiem wiedząc, iż każde dziecko jest indywidualistą. Wierzy, że zbudowanie poczucia własnej wartości u dziecka to klucz do sukcesu. Dużą uwagę przywiązuje do osiągania przez przedszkolaki samodzielności oraz rozwoju takich cech jak kreatywność, pomysłowość i twórczość. W swojej pracy kieruje się słowami J. Korczaka:” Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie- naucz. Jeśli nie wie- wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Elżbieta Buczyńska – pracownik obsługi. Sympatyczna, ciepła i pogodna osoba. Codziennie dba o to, aby małe brzuszki nie były głodne. Lubi słuchać muzyki i aktywnie spędzać wolny czas. Prywatnie mama Pawła i Bartka.

Anna Nawrot – ukończyła kurs opiekuna w żłobku. Osoba pogodna, uśmiechnięta. Kocha zajmować się dziećmi, sprawia jej to wiele radości. Mama Wiktorii i Zuzi.

Anna Januchta – nauczyciel kontraktowy, ukończyła studia na kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza oraz Edukacje Wczesnoszkolną i Pedagogiczną. Otwarta, żywiołowa, kochająca pracę z dziećmi. Zawsze w biegu, ale do przodu. Nauczyciel kontraktowy.

Aleksandra Januchta – wykształcenie wyższe, pracownik obsługi. Osoba pogodna i uśmiechnięta. Radość najmłodszych to dla niej satysfakcja. W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki i aktywnie spędzać czas wolny. Mama Dominiki i Tomka.

Klaudia Znój – absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Magister Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Uważa, że praca z dziećmi to jej misja, która ma na celu stworzenie takich warunków, aby dzieci mogły w pełni rozwijać się i uczyć, a przy tym nie tracić dziecięcej radości oraz zachwytu nad otaczającym nas światem. Jej pasją jest uwiecznienie chwil na fotografii oraz kosmetologia.

Renata Błońska – osoba pogodna cierpliwa oraz sumienna, wrażliwa na potrzeby innych. Praca z dziećmi sprawia mi przyjemność, patrząc jak się rozwijają. W wolnym czasie słucham muzyki, oraz poświęcam czas dzieciom. Mama : Wiktorii i Miłosza.

Julita Mazur – absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Magister Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Doświadczenie pedagogiczne zdobywałam podczas studiów poprzez odbywanie praktyk w przedszkolu oraz pracując jako opiekunka. Jestem osobą odpowiedzialną, cierpliwą , troskliwą, uśmiechniętą, otwarta na kontakt z dziećmi. Czas spędzony z dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ponieważ praca z nimi nigdy nie jest nudna i monotonna. Bardzo lubię dzieci, a przez to i swoją pracę. Stale uczę się czegoś nowego od maluchów. Ich uśmiechnięte buzie potrafią przynieść radość nawet w trudnych chwilach. Rozwój i uśmiech małego człowieka jest dla mnie najważniejszym dobrem.

Anna Natkowska– pogodna, szczera, ale stanowcza osoba. Opiekun w grupie żłobkowej.Pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi, niewidomymi i niedowidzącymi. Mama Alinki i Oli.
 
Katarzyna Czekaj –  ukończyła studia licencjackie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego oraz studia magisterskie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Jest osobą cierpliwą i chętną do pomocy. Lubi aktywny tryb życia. Ważne jest dla niej bezpieczeństwo i radość dzieci. Ceni je za ich szczerość i otwartość. Jest mamą trójki chłopców (w tym bliźniąt) i spędzanie z nimi czasu to jej główne hobby:) 

 Wioletta Wierzchowska – absolwentka filologii polskiej, ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Osoba miła, pomocna i uśmiechnięta. Pracę z dziećmi, która daje jej wiele radości i satysfakcji, traktuje bardzo odpowiedzialnie, zgodnie z cytatem z książki Roberta Fulghuma “Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”. Nauczyciel.

Aleksandra Zdunek– osoba pogodna i wrażliwa. Bardzo lubi dzieci i dba, aby każde z nich czuło się bezpiecznie, a uśmiech dziecka daje jej dużo satysfakcji. Prywatnie mama Bartka i Amelki.

Irmina Niewczas – absolwentka UJK Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Edukacja Elementarna- Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Stara się, aby kontakty z dziećmi, były pełne ciepła i życzliwości. Jest osobą otwartą, cierpliwą i pogodną. Praca w otoczeniu najmłodszych sprawia jej mnóstwo radości i każdego dnia napełnia pozytywną energią. Mama Tymonka.

Wiktoria Sobura- absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach- kierunek Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Osoba ciepła, wrażliwa, z pogodnym nastawieniem do życia, o anielskiej cierpliwości. Swoją pracę kierująca na potrzeby dziecka, pokazanie mu otaczającego go świata. Zwracając przy tym uwagę na rozwój swoich podopiecznych, ich indywidualność, wyjątkowość. W pracy kierująca się mottem Alena Baxtena: “Najważniejszym obowiązkiem wobec dzieci jest to by dać im szczęście.”.

Marta Dudzik – studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Interesuję się jazdą konną i czytaniem książek.
 
Magdalena Kobos – nauczyciel kontraktowy, ukończyła studia licencjackie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną oraz studia magisterskie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Nauczyciel kontraktowy. W wolnej chwili lubi czytać książki i aktywnie spędzać czas.
 
Anastasiia Alokhona – pomoc nauczyciela, nauczyciel języka angielskiego. Absolwentka Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego, kierunek nauczyciel języka angielskiego. Jest osobą otwartą, szczerą, pogodną. Praca z dziećmi jest dla niej wielką radością i przyjemnością.
 
Alina Widerska  – absolwentka Wszechnicy Świętokrzyskiej. Miła, pogodna i uśmiechnięta osoba. W wolnym czasie pasjonuje się fotografią. Prywatnie mama Krystiana.
 
Iwona Wiącek – pracownik obsługi. Osoba miła, uśmiechnięta, spokojna. W wolnym czasie lubi słuchać muzyki. Prywatnie mama Sylwii.

Zofia Sobieraj – spokojna, sympatyczna, cierpliwa. Lubi dzieci, a praca z nimi sprawia jej wiele satysfakcji. Mama Kamila i Mai. 

Magdalena Gołąbek – absolwentka studiów licencjackich pedagogiki z resocjalizacja oraz studiów podyplomowych pedagogiki specjalnej dla osób ze spektrum autyzmu oraz Aspergera. Jest osobą empatyczna , ciepłą i życzliwą. Jej pasją jest praca z dziećmi oraz rozwój poprzez zabawę . Prywatnie mama trójki dzieci.

Sylwia Żyła- jest osobą radosna, ciepłą, wrażliwą.
Jej pasją jest rysowanie. Praca w otoczeniu najmłodszych sprawia jej dużo radości i każdego dnia napełnia pozytywną energią. Mama dwójki dzieci .

Anna Domagała- jest osobą radosną, sympatyczną i ciepłą. Kocha pracę z dziećmi. Ukończyła kurs opiekunek w żłobku. Prywatnie mama dwóch córek. Uwielbia sporty zimowe, szczególnie jazdę na nartach. W wolnych chwilach słucha muzykę i czyta książki.

 Czerwińska Barbara- osoba miła, wrażliwa i cierpliwa. Dba o uśmiech dziecka i jego dobre samopoczucie. Prywatnie mama dwóch synów.

Teresa Dziekan– pomoc nauczyciela. Jest osobą uśmiechniętą, energiczną i wrażliwą. Uwielbia dzieci i praca z nimi sprawia jej ogromną radość.

Joanna Kubiec- ukończyła kurs opiekuna w żłobku. Jest osobą uśmiechniętą , życzliwą i pomocną. Prywatnie mama Neli. Lubi aktywnie spędzać czas, a w wolnej chwili czytać książki. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości i przynosi satysfakcję każdego dnia.

Agata Januchta, pracowała w przedszkolu integracyjnym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a obecnie jest opiekunem w grupie żłobkowej. Jest osobą pozytywnie nastawioną do życia i zdecydowaną w dążeniu do celu. Prywatnie jest miłośniczką długich spacerów. W wolnym czasie lubi się wyciszyć słuchając muzyki.

Małgorzata Żółcińska – zawsze uśmiechnięta, pomocna i ambitna. Praca z dziećmi to spełnienie jej zawodowych marzeń. Lubi spędzać z dziećmi czas i pomagać im w odkrywaniu świata. W wolnej chwili lubi czytać książki. Prywatnie mama Olafa.

 

powrót