ScrollToTop
Nasza Babcia Kadra

Kadra

Małgorzata Porębska – dyrektor przedszkola, nauczyciel dyplomowany. Wykształcenie: studia magisterskie pedagogiczne w zakresie nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne; kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej z organizacji i zarządzania oświatą; podyplomowe studia z zakresu zarządzanie zasobami ludzkimi; ukończone kursy doskonalące. Posiada praktykę w prowadzeniu placówki oświatowej oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Pracę z dziećmi traktuje bardzo odpowiedzialnie, czerpie z niej wiele satysfakcji. Najważniejsze dla niej jest dobro dziecka i radosny uśmiech na jego twarzy.

Katarzyna Górnicka – z-ca dyrektora przedszkola ul. Wrzosowa ( projekt UE ), nauczyciel języka angielskiego. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego oraz jest absolwentką filologii angielskiej UJK w Kielcach. Nauczyciel kontraktowy.Praca z dziećmi jest jej pasją i nie wyobraża sobie, że mogłaby robić w życiu coś innego. Bardzo zależy jej na tym, by nauka angielskiego stanowiła dla przedszkolaków przyjemność oraz była źródłem satysfakcji. Pełna radości i pomysłów w pracy z dziećmi, uważa, iż dzieci, tak jak i dorośli, odczuwają potrzebę bezpieczeństwa i miłości. Należy więc wspierać ich rozwój na każdym kroku. Jak powiedział Janusz Korczak: „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – dlatego tak ważne jest, aby dziecku nie zabrakło radosnego dzieciństwa.

Barbara Laskowska – z-ca dyrektora przedszkola ul. Wrzosowa,  nauczyciel kontraktowy, absolwentka UJK w Kielcach – Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Dzieci to jej pasja – od zawsze angażuje się w akcje na rzecz dzieci – od wolontariatu w świetlicach środowiskowych po wyjazdy na kolonie Caritas. Prowadzi amatorską grupę teatralną. Pragnie „zarazić” maluchy miłością do otaczającego świata, do flory i fauny, po prostu do życia.

Lucyna Sobura  – dyrektor żłobka na ul. Klonowej, nauczyciel kontraktowy, magister Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej i Pracy Socjalnej, oraz Surdopedagog. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, z Oligofrenopedagogiki oraz liczne kursy doskonalące pracę nauczyciela. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z wadą słuchu, jak również umiejętność posługiwania się językiem migowym. Praca z dziećmi sprawia jej dużo radości. Uważa, że dziecko, a zwłaszcza to małe jest chodzącym cudem, jedynym i niepowtarzalnym- dlatego celem jej pracy jest uśmiech i dobro każdego malucha. W pracy kieruje się dewizą Janusza Korczaka – „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugina a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje, – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Mama Wiktorii i Mateuszka.

Katarzyna Karwacińska–zastępca dyrektora ul. Klonowa, nauczyciel kontraktowy. „Dzieci to połowa ludzkości” – powiedział Janusz Korczak. Dla mnie to ta ważniejsza połowa, Od wielu lat pracuję z dziećmi, które są dla mnie najcudowniejszym doświadczeniem, codziennym partnerem rozmów i zabaw. Najpiękniejszy widok to uśmiech dziecka.

Anna Piotrowska -Marchut – dyrektor żłobka na ul. Strasza, nauczyciel dyplomowany. Ukończyła studia magisterskie na WSP w Opolu na kierunku Pedagogiki opiekuńczej. Ponadto studia podyplomowe: w zakresie Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z elementami logopedii; Zarządzania zasobami ludzkimi; kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej z organizacji i zarządzania oświatą; z Oligofrenopedagogiki oraz kursy doskonalące w zakresie pedagogiki i psychologii. Była wieloletnim dyrektorem przedszkola. Jest osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca z najmłodszymi jest jej powołaniem, przynosi jej ogromną radość i satysfakcję. Obserwowanie tego, jak dzieci pokonują nowe trudności, jak się zmieniają i rozwijają utwierdza panią Anię w przekonaniu sensu pracy, a każdy uśmiech na ich twarzy jest dla niej ogromną nagrodą.

Stanisława Susło – pracownik obsługi z długoletnim stażem. Osoba ciepła, miła. Zawsze w pełni oddana przedszkolakom i pracy. Czuwa nad czystością i pełnym, zadowolonym brzuszkiem każdego dziecka. Przy niej nikt nie będzie głodny.

Ewelina Ślusarczyk – ukończyła studia pedagogiczne o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną. Osoba miła, szczera, opanowana, kontakt z dziećmi sprawia jej dużo radości i daje wiele zapału do pracy. Mama Dawidka i Martynki.

Edyta Krajewska– pracownik obsługi. Osoba miła, spokojna, uśmiechnięta, cierpliwa. Lubi czytać książki, słuchać muzyki. Mama Patrycji i Bartłomieja.
 
Anna Oleksik – ukończyła studia pedagogiczne o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Osoba miła, spokojna, zawsze gotowa do pomocy i oddana dzieciom. Jest zaangażowana w życie przedszkola. Praca z dziećmi daje jej wiele radości.

Dorota Wawrzycka – w trosce o zdrowie naszych podopiecznych nad jakością jedzenia czuwa Specjalista ds. Żywienia Dzieci. Jadłospisy są układane w oparciu o „Zalecenia dotyczące żywienia dzieci zdrowych w pierwszym roku życia, opracowane przez Zespół Ekspertów powołany przez Konsultanta Krajowego ds. Pediatrii ( 2007 r.)” oraz „Normy żywienia zdrowych dzieci w 1-3 roku życia – stanowisko Polskiej Grupy Ekspertów. Standardy Medyczne Pediatria, 2012, T9,”

Katarzyna Marzec – logopeda, pracuje jako logopeda w Miejskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach, gdzie zajmuje się badaniami w zakresie diagnozy stanu rozwoju mowy i terapii zaburzeń komunikacji dziecka.

Paulina Bogus – absolwentka UJK w Kielcach – Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe z wychowania fizycznego. Nauczyciel kontraktowy. Miłośniczka gry w tenisa stołowego, gra na pianinie i dzwonkach chromatycznych.

Kamila Bator – ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Nauczyciel kontraktowy. Od zawsze chciała pracować z dziećmi, dlatego wybrała ten zawód. W wolnym czasie lubi czytać książki oraz fotografować.

Monika Tworzewska – wykształcenie wyższe, już w trakcie studiów prowadziła amatorski teatr studencki, który odwiedzając przedszkola cieszył dzieci różnymi bajkowymi spektaklami. Kocha dzieci i widzi w nich nadzieję dla świata.

Ksenia Krawczyk – jest absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ukończyła studia magisterskie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Cechuje się przyjaznym nastawieniem do świata. Jest osobą pomocną i uśmiechniętą. Z sumiennością oraz radością współpracuje z dziećmi oraz z rodzicami. Chętnie wykorzystuję wszelkiego rodzaju pomysły na prace plastyczne, angażując dzieci do pracy wspólnej i indywidualnej. Dba o to, by dzieci same poznawały świat, poprzez zabawę uczy ich wartości, które pozytywnie owocować będą w dalszym etapie kształcenia oraz ich życia.

Paulina Stępień – nauczyciel kontraktowy, absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, magister edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Od dziecka chciała pracować z dziećmi, dlatego też świadomie wybrała ten kierunek studiów. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała już podczas studiów pracując jako opiekunka oraz wychowawca kolonijny. Najważniejsze jest dla niej bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie dzieci. W wolnych chwilach lubi grać w siatkówkę, słuchać muzyki oraz czytać książki.

Elżbieta Rojek– pracownik obsługi. Ciepła, zawsze uśmiechnięta. Pomaga w żłobku na Strasza.

Ewa Stocka – jest osobą pogodną, uśmiechniętą i życzliwą. Uwielbia pracować z dziećmi bo praca z nimi daje jej wiele satysfakcji i radości. Prywatnie wychowuje dwójkę dzieci i wie jak ważny jest uśmiech i zadowolenie małego człowieka.

Kamila Pluta – absolwentka UJK w Kielcach kierunek Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Jest osobą cierpliwą i uśmiechniętą. Do dzieci podchodzi z szacunkiem wiedząc, iż każde dziecko jest indywidualistą. Wierzy, że zbudowanie poczucia własnej wartości u dziecka to klucz do sukcesu. Dużą uwagę przywiązuje do osiągania przez przedszkolaki samodzielności oraz rozwoju takich cech jak kreatywność, pomysłowość i twórczość. W swojej pracy kieruje się słowami J. Korczaka:” Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie- naucz. Jeśli nie wie- wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Elżbieta Buczyńska – pracownik obsługi. Sympatyczna, ciepła i pogodna osoba. Codziennie dba o to, aby małe brzuszki nie były głodne. Lubi słuchać muzyki i aktywnie spędzać wolny czas. Prywatnie mama Pawła i Bartka.

Anna Nawrot – ukończyła kurs opiekuna w żłobku. Osoba pogodna, uśmiechnięta. Kocha zajmować się dziećmi, sprawia jej to wiele radości. Mama Wiktorii i Zuzi.

Anna Januchta – ukończyła studia na kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza oraz Edukacje Wczesnoszkolną i Pedagogiczną. Otwarta, żywiołowa, kochająca pracę z dziećmi. Zawsze w biegu, ale do przodu.

Bożena Duda -osoba pogodna i wrażliwa. Zawsze stara się stawać na wysokości zadania i rozwiązywać każdy problem.Lubi słuchać muzyki i gotować. Prywatnie mama Mateusza, Karoliny i Bartosza
 
Anna Zapart– ukończyła studia podyplomowe, kierunek: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną oraz studium pedagogiczne. Obecnie kontynuuje studia o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Osoba miła, spokojna, oddana dzieciom. Uwielbia zajmować się dziećmi. Sprawia jej to dużo radości. Dobro dziecka jest dla niej najważniejsze. Motywem w pracy, którym się kieruje na co dzień jest cytat: „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”.
 
Aleksandra Januchta – wykształcenie wyższe, pracownik obsługi. Osoba pogodna i uśmiechnięta. Radość najmłodszych to dla niej satysfakcja. W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki i aktywnie spędzać czas wolny. Mama Dominiki i Tomka.
 
Kamila Dziopa – psycholog, pracownik Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach, ukończyła studia podyplomowe: Rehabilitacja Dzieci z dysfunkcjami rozwoju; zajmuje się poradnictwem oraz diagnozą i terapią psychologiczną dzieci w wieku niemowlęcym i dzieci w wieku przedszkolnym.

Ewa Czapnik– absolwentka UJK w Kielcach, magister edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Osoba troskliwa i otwarta na kontakt z dziećmi. Sumiennie i z pełnym zaangażowaniem wykonująca czynności opiekuńczo wychowawcze. Wychodzi z założenia, że praca nauczyciela to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Prywatnie mama dwójki dzieci- Wojtka i Zosi.

Klaudia Znój – absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Magister Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Uważa, że praca z dziećmi to jej misja, która ma na celu stworzenie takich warunków, aby dzieci mogły w pełni rozwijać się i uczyć, a przy tym nie tracić dziecięcej radości oraz zachwytu nad otaczającym nas światem. Jej pasją jest uwiecznienie chwil na fotografii oraz kosmetologia.

Renata Błońska – osoba pogodna cierpliwa oraz sumienna, wrażliwa na potrzeby innych. Praca z dziećmi sprawia mi przyjemność, patrząc jak się rozwijają. W wolnym czasie słucham muzyki, oraz poświęcam czas dzieciom. Mama : Wiktorii i Miłosza.

Julita Mazur – absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Magister Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Doświadczenie pedagogiczne zdobywałam podczas studiów poprzez odbywanie praktyk w przedszkolu oraz pracując jako opiekunka. Jestem osobą odpowiedzialną, cierpliwą , troskliwą, uśmiechniętą, otwarta na kontakt z dziećmi. Czas spędzony z dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ponieważ praca z nimi nigdy nie jest nudna i monotonna. Bardzo lubię dzieci, a przez to i swoją pracę. Stale uczę się czegoś nowego od maluchów. Ich uśmiechnięte buzie potrafią przynieść radość nawet w trudnych chwilach. Rozwój i uśmiech małego człowieka jest dla mnie najważniejszym dobrem.

Anna Natkowska– pogodna, szczera, ale stanowcza osoba. Pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi, niewidomymi i niedowidzącymi. Mama Alinki i Oli.
 

Olga Pazur – ukończyła kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym, kontynuuje studia o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Swoją pracę zawsze wiązała z nauczaniem dzieci, lubi obserwować jak dzieci poznają otaczający ich świat. To osoba życzliwa, spokojna, bardzo ciepła, a dobro dziecka jest dla niej najważniejsze. W swoją pracę wkłada duże zaangażowanie i dużo serca. Uśmiech zawsze widnieje na jej twarzy.

Magdalena Wójcik- Jest radosną, życzliwą oraz spokojną osobą. Interesuje się sportem oraz muzyką. Praca z dziećmi jest dla niej nowym doświadczeniem, z którego bardzo się cieszy. Może dostrzegać ich radość i wyjątkowość każdego z nich.

Katarzyna Czekaj –  ukończyła studia licencjackie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego oraz studia magisterskie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Jest osobą cierpliwą i chętną do pomocy. Lubi aktywny tryb życia. Ważne jest dla niej bezpieczeństwo i radość dzieci. Ceni je za ich szczerość i otwartość. Jest mamą trójki chłopców (w tym bliźniąt) i spędzanie z nimi czasu to jej główne hobby:) 
 
Jacek Maj–  fizjoterapeuta, magister. Absolwent Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej i. Wincentego Pola w Lublinie. Odbył specjalistyczny kurs z koncepcji Proprioceptive Neuromuscular Facilitation. Od 9 lat pracuje jako fizjoterapeuta korygując wady postawy i dbając o prawidłowy rozwój fizyczny pacjenta.
 
Anna Kułagowska – dla dzieciaków “ciocia Ania”, z wykształcenia magister położnictwa. W pracy dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Pogodna i zawsze uśmiechnięta. Prywatnie interesuje się piłką ręczną. W wolnych chwilach ćwiczy jogę.

 Wioletta Wierzchowska – absolwentka filologii polskiej, ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Osoba miła, pomocna i uśmiechnięta. Pracę z dziećmi, która daje jej wiele radości i satysfakcji, traktuje bardzo odpowiedzialnie, zgodnie z cytatem z książki Roberta Fulghuma “Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”.

Klaudia Pyczek – absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Nauczycielka rytmiki w przedszkolach. Swoją największą pasję realizuje ucząc śpiewu w centrum muzyki EMPIRE. Jej motto pracy brzmi: „Od serca dla serca”

Aleksandra Zdunek– osoba pogodna i wrażliwa. Bardzo lubi dzieci i dba, aby każde z nich czuło się bezpiecznie, a uśmiech dziecka daje jej dużo satysfakcji. Prywatnie mama Bartka i Amelki.

Irmina Niewczas – absolwentka UJK Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych. Obecnie kontynuuje studia podyplomowe na kierunku Edukacja Elementarna- Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Stara się, aby kontakty z dziećmi, były pełne ciepła i życzliwości. Jest osobą otwartą, cierpliwą i pogodną. Praca w otoczeniu najmłodszych sprawia jej mnóstwo radości i każdego dnia napełnia pozytywną energią. Mama Tymonka.

Wiktoria Sobura- obecnie studiuje na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach- kierunek Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Osoba ciepła, wrażliwa, z pogodnym nastawieniem do życia, o anielskiej cierpliwości. Swoją pracę kierująca na potrzeby dziecka, pokazanie mu otaczającego go świata. Zwracając przy tym uwagę na rozwój swoich podopiecznych, ich indywidualność, wyjątkowość. 

W pracy kierująca się mottem Alena Baxtena: 

“Najważniejszym obowiązkiem wobec dzieci jest to by dać im szczęście.”.

Marta Dudzik
Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Interesuję się jazdą konną i czytaniem książek.
 
Marta Kozieł
Ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Lubi czytać książki, jeździć na rowerze i tańczyć. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców- Oskara i Filipa.
 
Magdalena Kobos
Ukończyła studia licencjackie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną oraz studia magisterskie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. W wolnej chwili lubi czytać książki i aktywnie spędzać czas.  
powrót
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status