Nasza Babcia Archiwum 01.04.2015r. (środa), godz. 11:00– wyjazd do teatru Lalki i Aktora KUBUŚ

01.04.2015r. (środa), godz. 11:00– wyjazd do teatru Lalki i Aktora KUBUŚ

01.04.2015r. (środa), godz. 11:00– wyjazd do teatru Lalki i Aktora KUBUŚ na przedstawienie pt.: „Smakołyki ciotki Klotki”- wszystkie grupy (przedszkolne)

wyjazd ok. godz. 9:40 (ul. Klonowa)

1. godz. 10:00 (ul. Wrzosowa)

Przedszkolaki obejrzą w teatrze bardzo zabawne przedstawienia, w którym jedna śmieszna scena goni drugą. Główną bohaterkę sztuki jest samotnie mieszkająca, ekscentryczna i roztrzepana ciotka Klotka, którą odwiedzają tylko dwie sąsiadki i czasami listonosz. W domu ciotki mają miejsce dziwne i tajemnicze zdarzenia. Ich sprawczynią jest mysz Klaudyna, która uwielbia ciotkę i wcale nie chce jej przestraszyć, tylko się z nią zaprzyjaźnić, co nie jest łatwe, bo ciotka panicznie boi się myszy. Sztuka w bardzo lekki i dowcipny sposób porusza problem lęku, który pojawia się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Lęk przybiera różną postać, bywa uciążliwy i często utrudnia codzienne życie. Spektakl pokazuje, że czasami strach ma wielkie oczy, a jednym ze sposobów pokonania go może być bliższe poznanie jego przyczyny.