ScrollToTop
Nasza Babcia Strasza Wycieczka do Parku Miejskiego im. S. Staszica w Kielcach (grupa Misie) 4 lipca 2022

Wycieczka do Parku Miejskiego im. S. Staszica w Kielcach (grupa Misie) 4 lipca 2022

  • Wycieczka do Parku Miejskiego im. S. Staszica w Kielcach (grupa Misie) 4 lipca 2022

Tego dnia dzieci z grupy Misie pojadą na wycieczkę do parku.

 

Park Miejski im. S. Staszica jest jednym z najstarszych parków w Polsce, leży w centrum miasta u południowego podnóża Wzgórza Zamkowego. W zachodniej części parku znajduje się staw  mający na środku fontannę z ozdobnymi dyszami w kształcie ryb. W parku znajduje się około 1300 drzew i krzewów tworzących drzewostan mieszany, w skład którego wchodzą: kasztanowce, jesiony, lipy, klony, wiązy oraz robinie akacjowe. Niektóre z tych drzew liczą sobie ponad 100 lat.

 

Wyjazd planowany jest na godzinę 9. Śniadanie tego dnia odbędzie się o godzinie 8:15.

 

powrót