Nasza Babcia Zajęcia dodatkowe ŁAMAŃCE JĘZYKOWE

ŁAMAŃCE JĘZYKOWE

Zajęcia służą rozgrzewce aparatu artykulacyjnego, a także pracy nad integracją mowy z pracą motoryki małej (ręki), a także słuchu fonemowego (odpowiedzialnego między innymi za różnicowanie głosek). Dzieci pracują nad wydłużeniem fazy wydechowej, same wykonują różne pomoce, które służą pracy nad prawidłowym oddychaniem. Podczas zajęć mamy dwie zasady: wszyscy wykonujemy ćwiczenia buzi z uśmiechem na ustach i na miarę swoich możliwości, nie rywalizując. Każdy aparat artykulacyjny jest inaczej zbudowany, przez co każde z dzieci może wykazać się w innych ćwiczeniach, a spotykamy się po to, aby doskonalić umiejętności i przygotować narząd mowy do prawidłowego, poprawnego mówienia w przyszłości. ( 1 raz w tyg. )