Nasza Babcia Archiwum WYSYŁAMY ZABAWKI NA WAKACJE:)

WYSYŁAMY ZABAWKI NA WAKACJE:)

Drodzy Rodzice!

W miesiącu maju chcemy wspólnie z dziećmi, wysłać zabawki i pomoce dydaktyczne na wczasy. W miesiącu czerwcu dzieci będą się bawić i tworzyć z tego co zgromadzimy w maju. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa o gromadzenie i przynoszenie do przedszkola przydatnych do zabawy przedmiotów.
Mogą to być: pudełka, szmatki, koce, drewniane odpady (wyszlifowane), kamyki, puste butelki po napojach, klamerki do bielizny, sznurki, taśmy, włóczki, guziki, niepotrzebne rękawiczki, ubranka, kapsle itp.

Jesteśmy pewni, że w ich małych główkach pojawi się mnóstwo ciekawych pomysłów.

ZALETY PRZEDSZKOLA BEZ ZABAWEK:

• Mobilizuje do walki z nudą.
  • Rozwija kreatywność, wyobraźnię, fantazję.
  • Daje poczucie wiary we własne siły nawet najbardziej cichym i wycofanym dzieciom.
  • Wykorzystuje naturalną pomysłowość i fantazję dziecka.
  • Rozwija umiejętności takie jak rysowanie, wycinanie, łączenie różnych elementów.
  • Uczy dłuższej koncentracji na jednym zadaniu.
  • Pomaga się odstresować.
  • Uczy współpracy, nie rywalizacji.
  • Rozwija umiejętności społeczne takie jak zdolność
    do przedstawienia swojego pomysłu czy wyrażenia sprzeciwu.
  • Pozwala docenić „gotowe” zabawki.
  • Uczy się segregowania śmieci i uświadamia sobie,
    że pewne przedmioty mogą być użyte powtórnie.