Nasza Babcia Archiwum WAKACJE

WAKACJE

Z NAMI DZIECI SIĘ NIE NUDZĄ:)

Wakacje w Naszej Babci

ZAPRASZAMY!!!!!!

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy oraz kształcących podróży. Dlatego przedszkole „Nasza Babcia” w okresie wakacyjnym zaprasza dzieci na niezwykłą wyprawę po Polsce i po świecie, z której dzieci przywiozą niecodzienne pamiątki, radosne wspomnienia i wiedzę nie tylko na temat swojego kraju, ale także odległych zakątków Ziemi i różnorodnych kultur.

lipiec- Z plecakiem przez Polskę

Tydzień I- Zwiedzamy północ Polski

W pierwszym tygodniu wybierzemy się na wyprawę w północne rejony Polski, gdzie poznamy „Legendę o zasoleniu Bałtyku” i tradycje marynarskie, odpoczniemy w przystani morskiej oraz dowiemy się, skąd się biorą fale. Na koniec wykleimy makietę plaży
z najprawdziwszym piaskiem i muszelkami.

Tydzień II- Zwiedzamy południe Polski

W drugim tygodniu będziemy poznawać ciekawostki związane z południową częścią naszego kraju. Odwiedzimy Kraków gdzie zajrzymy do smoczej jamy i na Wawel. Następnie powędrujemy szlakami Gór Świętokrzyskich, które doprowadzą nas do niezwykłego miejsca- Jaskini Raj. Wreszcie dotrzemy do najwyższych gór w Polsce- Tatr, gdzie opowiemy sobie legendy o Morskim Oku, poznamy ciekawe rośliny i zwierzęta górskie a następnie wykleimy makietę gór z masy papierowej.

Tydzień III- Zwiedzamy wschód Polski

Trzeci tydzień naszej podróży poświęcimy wschodnim terenom Polski, które ciągną się od Bieszczad aż do Suwalszczyzny. Będziemy podziwiać Żubry w Puszczy Białowieskiej, wyruszymy na rejs po Kanale Augustowskim a wreszcie dotrzemy
w Bieszczady, gdzie znajduje się słynna „Chatka Puchatka”. Będziemy również konstruować swoją własną, wymarzoną, czarodziejską chatkę.

Tydzień III- Zwiedzamy zachód Polski

W ostatnim tygodniu sierpnia zawędrujemy do Poznania, gdzie usłyszymy legendy o poznańskich koziołkach. Zatrzymamy się także na chwilkę w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu, gdzie przypomnimy sobie nazwy i zwyczaje dzikich zwierząt. Na koniec pojedziemy do Szczecina aby popluskać się w fontannie Neptuna.

Sierpień- palcem po mapie, czyli zwiedzamy świat

Tydzień I- Afryka

Podczas niezwykłej podróży po Afryce dowiemy się, skąd się bierze kakao i jak to się dzieje, że trafia na nasze stoły. Poznamy także afrykańskie zwierzęta, nauczymy się afrykańskiego tańca i będziemy śpiewać afrykańskie piosenki. Następnie z figur geometrycznych wyczarujemy afrykańskie zwierzę.

Tydzień II- Arktyka

W drugim tygodniu naszej podróży odwiedzimy Arktykę- krainę zimna i lodu. Poznamy rdzennych mieszkańców Arktyki, ich język oraz zwyczaje. Dowiemy się także, jakie zwierzęta lubią takie chłody i czy można tam spotkać jakiekolwiek rośliny.

Tydzień III- Europa (Holandia, Francja)

W tygodniu trzecim wybierzemy się do Europy, gdzie odwiedzimy dwa niezwykłe kraje – Holandię i Francję. W Holandii spróbujemy pysznego sera Gouda i powąchamy tulipana, który jest najbardziej popularny kwiatem w tym państwie. Dowiemy się także, skąd się biorą dziury w serze i do czego Holendrom potrzebne są wiatraki. Zwiedzimy piękny Amsterdam z jego kanałami i zabytkami. Następnie udamy się do Francji, gdzie będą na nas czekać niezwykłe przysmaki- ślimaki, żabie udka oraz pyszne pieczone kasztany. Wejdziemy na wieże Eiffla oraz zwiedzimy park Disneyland w Paryżu.

Tydzień IV- Azja (Japonia, Rosja)

Ostatni tydzień poświęcimy na egzotyczną wyprawę po Azji. Na początku poznamy Japonię- kraj kwitnącej wiśni. Wejdziemy do japońskiego domu, napijemy się pysznej japońskiej herbatki i będziemy oglądać tradycyjne japońskie stroje. Dowiemy się także, jakie w Japonii obchodzi się święta i jaka jest historia japońskiego origami. Poznamy symbolikę wachlarzy i wykonamy jeden dla siebie. Następnie przeniesiemy się do Rosji, gdzie będziemy spacerować moskiewskimi uliczkami, jeździć moskiewskim metrem oraz podziwiać rosyjską sztukę. Pojedziemy również nad najgłębsze jezioro świata- Bajkał. Na koniec ulepimy z gliny symbol Rosji- matrioszkę.