Nasza Babcia Archiwum 21.09.2015r. (poniedziałek)- Sprzątanie Świata

21.09.2015r. (poniedziałek)- Sprzątanie Świata

21 września Przedszkolaki z Naszej Babci włączą się do akcji “Sprzątanie Świata”. Tego dnia w przedszkolu przeprowadzone zostaną zajęcia, które zainspirują dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Szczególną uwagę zwrócimy na segregowanie odpadów oraz recykling. Przedszkolaki poznają kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia będzie sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którą będą czuwać nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo dzieci. Wszystkie dzieci otrzymają rękawiczki i worki na śmieci. Na zakończenie dnia wspólnie stworzą „Śmietnikowego Cudaka” z surowców wtórnych. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę!