Nasza Babcia Archiwum 15.01.2015 r. (czwartek) – Realizacja Programu Szwajcarskiego „Dzieciństwo bez próchnicy”- ul. Wrzosowa (SZKOLENIA)

Celem projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” jest obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat, poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.

By osiągnąć zamierzone cele zostaną podjęte odpowiednie zadania:

• działania promocyjne
  • pośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne (wsparcie rodziców/opiekunów dzieci za pośrednictwem materiałów edukacyjnych i promocyjnych)
  • bezpośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne realizowane na rzecz grup docelowych związanych z dziećmi w wieku 3-5 lat (szkolenia dla nauczycieli, dzieci i rodziców realizowane przez edukatorów, wyposażenie dzieci w szczoteczki i pasty do zębów, rozprowadzenie filmu edukacyjnego). Szkolenia dla rodziców i dzieci odbędą się w naszym Przedszkolu w następujących terminach:

15.01.2015r., godz. 10:00- szkolenie dla dzieci

15.01.2015r., godz. 15:30 – szkolenie dla rodziców