Nasza Babcia Klonowa 09.03.2017 r. (czwartek) – Spotkanie ze Świętokrzyskim Folklorem, Zespół Śpiewaczy „GÓRNIANECKI”, Klonowa godz. 10:00, Wrzosowa godz. 11:00.

W dniu 9. III. 2017 r. odwiedzą nas Panie z Zespołu „Górnianecki”, który powstał w sierpniu 1982 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Górnie.  W skład zespołu wchodzi obecnie 14 Pań, które z powodzeniem biorą udział w przeglądach starych pieśni ludowych z naszego regionu. Zespół może pochwalić się licznymi wyróżnieniami oraz wysokimi miejscami w konkursach. „Górnianecki” oprócz udziału w konkursach i przeglądach, występują gościnnie na uroczystościach lokalnych i regionalnych, starając się krzewić wśród dorosłych, młodzieży i dzieci naszą regionalną kulturę. Panie kultywując tradycje ludowe ratują odchodzące w zapomnienie stare przyśpiewki, gwarę, zanikające dziś przepiękne regionalne pieśni. Dzieci podczas spotkania z folklorem będą mogły zapoznać się z regionalnymi tradycjami, utworami śpiewanymi świętokrzyską gwarą oraz zobaczą charakterystyczne stroje ludowe.