Nasza Babcia Wrzosowa 07.03.2017 r. (wtorek)- Zajęcia kulinarne – „OWOCOWE SZASZŁYKI” – „Żyrafki” (Klonowa), „Gromadka Puchatka” (Wrzosowa).

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne miejsce w naszej diecie zajmują owoce, szczególnie jeżeli chodzi o dietę tych najmłodszych. Są one skarbnicą składników odżywczych, dostarczają niezbędnych witamin i składników mineralnych, stanowią źródło wielu witamin, których trudno dostarczyć organizmowi w inny sposób. Dlatego tak ważne jest by dzieci chętnie je zjadały, a samodzielnie wykonane szaszłyki owocowe na pewno będą smakować wyśmienicie. W tym dniu podczas zajęć kulinarnych dzieci z grupy Żyrafki i Gromadka Puchatka przypomną sobie nazwy i wygląd owoców oraz ich przekroje. Poznają również sposób wykonania szaszłyka i dowiedzą się jak bezpiecznie manipulować zaostrzonymi patyczkami. Piękne i kolorowe szaszłyki na pewno zostaną spałaszowane ze smakiem.