Nasza Babcia Archiwum 04.05.2015r. (poniedziałek), – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

04.05.2015r. (poniedziałek), – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

“Powiewa flaga,

gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze – biel jest i czerwień…”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Ubrani w biało-czerwone stroje odśpiewamy wspólnie hymn. Zastanowimy się wspólnie, za co kochamy naszą ojczyznę, a nasze wypowiedzi podsumowujemy radosną piosenką “Kocham Cię Polsko!”, po czym każdy przedszkolak samodzielnie wykona małą flagę.