Nasza Babcia Archiwum 01.10.2015r. (czwartek) – Międzynarodowy Dzień Muzyki

01.10.2015r. (czwartek) – Międzynarodowy Dzień Muzyki

Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie- w muzyce ja.

Dnia 1 października będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym dniu Panie zaprezentują dzieciom szereg zabaw z muzyką w roli głównej. Przedszkolaki zapoznają się z wieloma instrumentami, ich brzmieniem oraz budową. Zostaną przeprowadzone ćwiczenia, których celem będzie rozwijanie twórcze inwencji dziecka np.: improwizacje ruchowe, śpiewane, grane. W trakcie zajęć dzieci będą mogły wyrazić swoje emocje i uczucia ruchem. Odkryją również, że instrument smyczkowy można wykonać z takich rzeczy jak: kubek po kawie, gumka recepturka oraz paski bibuły. Łącząc ze sobą ruch z muzyką, dzieci będą poprawiać koordynację ruchową, rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo oraz poprawiać wymowę. Przedszkolaki przekonają się, że muzyka jest wszędzie, że ma czarodziejską moc, mieszka w każdym z nas, że dzień bez muzyki, to dzień stracony.